У периоду од 2. до 6. октобра 2023. године др Даница Милошевић и др Марија Боранијашевић учествовале су у Међународној недељи на Универзитету Палацког у Оломоуцу, у Чешкој Републици. Универзитет Палацког стар је четири и по века и броји око 23000 студената, међу којима је и велики број интернационалних студената из различитих делова света. Током међународне недеље др Даница Милошевић и др Марија Боранијашевић држале су предавања за студенте на Педагошком факултету и представљале Академију техничко-васпитачких струковних студија, тако што су поред презентације Академије учествовале у Интернационалном сајму који је посетио велики број чешких и иностраних студената.