Министарство просвете у циљу подстицања најбољих ученика и студената да наставе школовање са високом постигнућима, додељује  стипендије и кредите из буџета Републике Србије.

Студентске стипендије и кредити – Министарство просвете, науке и технолошког развоја (prosveta.gov.rs).

Конкурс за доделу студентских стипендија студентима високошколских установа у Републици Србији за школску 2024/2025. годину.

Конкурс за доделу студентских кредита студентима високошколских установа у Републици Србији за школску 2024/2025. годину.