Одсек Ниш Академије техничко-васпитачких струковних студија придружио се лансирању “City and Me“ компаније у Научно-технолошком парку у Нишу 23. новембра 2023. године.

Др Александра Боричић је испред Академије присутнима представила рад установе, као и досадашњу успешну сарадњу са „City&Me“ стартап компанијом, и том приликом потписала Декларацију о зеленим променама у урбаним срединама, док су студенти Академије, заједно са колегама, активно учествовали у организацији овог важног догађаја.

Усвојена “Декларација о Зеленим променама у урбаним срединама” наглашава важност активног учешћа свих партнера у одрживом развоју града и промоцији зелене иницијативе.