Академија техничко-васпитачких струковних студија и ове године учествује на 58. Сајму књига у Нишу. Поред продајног штанда, Академија је у среду 13. децембра пришредила богат програм за посетиоце Сајма.
Од 11 до 12 часова Одсек Врање организовао је радионицу под називом „УПОЗНАВАЊЕ СРЕДЊОШКОЛАЦА СА СТУДИЈСКИМ ПРОГРАМИМА КРОЗ ИНТЕРАКТИВНУ МАПУ СВЕТА”. Том приликом ученици су могли да се упознају са областима и студијским програма који се изводе на Одсеку Врање.
Од 12 до 14 часова Одсек Ниш одржао је радионицу под називом „ИНЖЕЊЕРИ (П)ОКРЕЋУ СВЕТ”. У оквиру радионице, посетиоци су имали прилику да ступе у свет виртуелне стварности, погледају свет око себе кроз „пијане’” наочаре, завире у тродимензионални свет роботике кроз окно 3Д штампе, комфорно се осећају у паметној кући и дишу са животном средином. Осим тога, испред Хале „Чаир” од 11 до 15 часова био je постављен „СИМУЛАТОР ЧЕОНОГ СУДАРА” који су могли да испробају сви посетиоци Сајма књига и том приликом добили књигу на поклон.
Од 14 до 15 часова, Одсек Пирот организовао је радионицу под називом „КЊИГА МОГ ДЕТИЊСТВА“.
Учешће Академије на Сајму књига обележио је још један догађај. Ученици Електротехничке школе „Никола Тесла” Ниш имали су блок-наставу на Академији техничко-васпитачких струковних студија. У оквиру наставе били су подељени у 3 тима и радили практичне пројекте. Након реализације пројеката на друштвеним мрежама организовано је гласање за најбољи пројекат. Победнички тим је тим „Сфинга” чији је пројектни задатак био усмерен на интеграцију технологије и креативности кроз имплементацију игре „Икс окс” помоћу Ардуино развојне платформе у којој особа игра против компјутера, док се на крају игре на дисплеју појављује резултат. Друго место заузео је тим „Тинко” чији је пројектни задатак био усмерен на развој иновативног уређаја за прецизно бројање склекова, који не само да подстиче вежбање на правилан начин јер се броје само правилно урађени склекови, већ омогућава и свакодневно праћење напретка током вежбања. Треће место припало је тиму „Бебан” у којем је фокус пројекта био на развоју иновативног уређаја за мерење и контролу квалитета ваздуха. Циљ је био да се створи функционалан уређај који помоћу Ардуино платформе и два сензора може мерити температуру и релативну влажност ваздуха, као и ниво квалитета ваздуха и све то приказати на дисплеју. На Сајму књига ученицима је награде уручио председник Академије др Срђан Јовковић.њ