ПОТПИСАН СПОРАЗУМ О САРАДЊИ ИЗМЕЂУ АКАДЕМИЈЕ ТЕХНИЧКО-ВАСПИТАЧКИХ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА И БЕЛГОРОДСКОГ ДРЖАВНОГ ТЕХНОЛОШКОГ УНИВЕРЗИТЕТА В.Г. ШУХОВ

У четвртак, 6. априла 2023. године, у просторијама Академије техничко-васпитачких струковних студија потписан је споразум о сарадњи између Академије и Белгородског државног технолошког универзитета В.Г. Шухов.

Сарадња између ове две институције обухватиће размену уџбеничке литературе, учешће у заједничким пројектима, организовање конференција, објављивање радова, наставничку и студентску мобилност, као и интеркултурну размену између две земље која подразумева промовисање руског језика и културе у Републици Србији, као и српског језика и културе у Руској Федерацији.

У посету Акадмеији дошла је др Викторија Николаевна Рјапухина, директор Института за српски језик и комуниакције на Белгородском универзитету, која је показала велику наклоност ка Србији и српском језику и жељу за даљом још успешнијом сарадњом.