ДАН ОТВОРЕНИХ ВРАТА АТВСС

25. априла 2023. на Академији техничко-васпитачких струковних студија одржан је Дан отворених врата где су матуранти, и будући студенти, имали прилику да се упознају са начином студирања на Академији, условима за упис, као и студијским програмима који се изводе на Академији. Поред тога средњошколци су могли да виде и практичне примере резултата рада наших студената и наставног особља и да сами учествују у симулацијама као што је симулација ефеката наглог кочења или употреба такозваних “пијаних наочара” које симулирају дејство алкохола у крви на способности управљања моторним возилима. Осим тога, матуранти су посетили Лабораторију напредних техногија, Лабораторију за машине и материјале, Лабораторију за заштиту животне средине. На Дан отворених врата нашу Академију посетили су средњошколци из Електротехничке школе “Никола Тесла”, Гимназије “9. мај”, Машинске школе Ниш, Електротехничке школе “Мија Станимировић”, Грађевинске школе и Саобраћајно-техничке школе “12. фебруар”.