Посета гимназији и школама у Сурдулици, Врању и Трговишту

Наставници и сарадници Одсека Врање Академије техничко-васпитачких струковних студија у циљу промоције Академије посетили су гимназију “Светозар Марковић” у Сурдулици, Пољопривредно-шумарску школу “Јосиф Панчић” у Сурдулици, Техничку школу у Сурдулици, Економско-трговинску школу у Врању и Средњу стручну школу “Милутин Бојић” у Трговишту.

Дан отворених врата

Академија техничко-васпитачких струковних студија у уторак 25.04.2023. године од 11 часова организоваће Дан отворених врата за све заинтересоване матуранте, будуће студенте и њихове родитеље да се упознају са начином студирања и условима уписа студената на Академији.

МЕЂУНАРОДНА ЛЕТЊА ШКОЛА У НЕМАЧКОЈ

Отворена је пријава за Међународну летњу школу о одрживости која ће бити организована у периоду од 26. јуна до 1. јула 2023. године у Weiden in der Oberpfalz – u у Немачкој која ће окупити 30 студената и неколико професора и експерата у области одрживости.

Да бисте учествовали у летњој школи, потребно је познавање енгеског језика на нивоу Б2, и положен приступни тест.

Организатор покрива трошкове смештаја, доручак и ручак током целе посете и једну вечеру током боравка.

Рок за пријаву је 15. мај 2023. године на следећем линку:

www.oth-aw.de/summerschool